×
Blog
22 marca 2023 / Expert Chandon Waller / [Pytania od czytelników]AktualnościBez kategorii

Ile kosztuje obsługa księgowości i dlaczego tak dużo?

Przy zakładaniu własnej działalności lub spółki, jednym z podstawowych pytań jest – „no dobrze, a co z księgowością?”. Poprowadzić ją samemu z małą pomocą szwagra czy zatrudnić własną księgową lub zdecydować się na outsourcing księgowości? Czy oszczędzanie na usługach księgowych może się zemścić? Odpowiemy już teraz – tak, może się zemścić – i to nie tylko pod postacią konsekwencji finansowych i prawnych. Rachunkowość jest integralną częścią firmy. Poniżej odpowiadamy, dlaczego warto postawić na profesjonalną obsługę księgowości, ile to kosztuje i dlaczego tak drogo.

Dlaczego dobrze prowadzona księgowość jest koniecznością?

Zdarza się, że błędnie poprowadzona księgowość nie jest wynikiem złej woli, a braku wiedzy i nieznajomości ciągle zmieniających się przepisów. To z kolei może skutkować wieloma konsekwencjami, w tym naliczeniem przez organy podatkowe kary finansowej, która będzie musiała być zapłacona przez firmę. W przypadku poważnych naruszeń, kary te mogą sięgać nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Nieprawidłowa dokumentacja i rozliczenia mogą prowadzić także do problemów z prawem, włącznie z pozwami i innymi procedurami sądowymi.

A problemy wcale kończą się na zewnętrznych karach i sankcjach. Niepoprawne rejestrowanie wpływów i wydatków tworzy fałszywy obraz sytuacji finansowej firmy. Tym samym może wprowadzić w błąd zarząd w procesie decyzyjnym, takim jak podejmowanie nowych zobowiązań lub inwestycji. Nie bez powodu uważa się, że rachunkowość jest integralną częścią firmy.

Dlaczego warto wybrać profesjonalną obsługę księgowości?

Pod hasłem „profesjonalna obsługa księgowości” kryje się nie tyle odpowiednie klasyfikowanie poszczególnych pozycji i terminowe rozliczenia (oczywiście zawsze zgodnie z obowiązującą literą prawa podatkowego). To także znajomość specyfiki konkretnej branży. Zwłaszcza wtedy, gdy firma ma skomplikowaną strukturę organizacyjną lub prowadzi międzynarodową działalność. Inną specyfikę prowadzenia księgowości ma przedsiębiorstwo produkcyjne, inną firma działająca w obszarze e-commerce. Wszystko to wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i przede wszystkim czasu – aby zapoznawać się z odpowiednimi regulacjami. W efekcie jednak firma zyskuje spokój i bezpieczeństwo oraz przejrzystość finansową i jasny obraz sytuacji.

Ile kosztuje wysokiej jakości obsługa księgowa i dlaczego tak drogo?

Koszt obsługi księgowej jest uzależniony od kilku czynników, m.in. formy prawnej firmy, obrotów rocznych i ilości dokumentów księgowych miesięcznie. W Chandon Waller dla każdego Klienta przygotowujemy spersonalizowaną ofertę, by móc zapewnić mu takie wsparcie, jakiego potrzebuje. Wychodzimy z założenia, że uzgodnione opłaty powinny być rozsądne i warte każdego grosza.

Cena uwzględnia odpowiedzialność naszych ekspertów za prowadzoną księgowość, ich wiedzę, doświadczenie, czas, szkolenia, a także całą infrastrukturę – zaawansowane systemy księgowe, wyposażenie biura i koszty związane z jego prowadzeniem. Warto dodać, że prowadzimy biuro otwarte – jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów każdego dnia. Rozmawiamy, objaśniamy, podpowiadamy, znajdujemy optymalne rozwiązania. To Klient wybiera odpowiadającą mu formę kontaktu – my wychodzimy naprzeciw: mailowo, telefonicznie lub osobiście.

A opinie o naszej firmie można poczytać tu: https://tiny.pl/w8vw5